SUHTED

Lähisuhetes olijad on teineteisele suurimad õpetajad. Just seal ilmnevad kõige piinarikkamad valukohad. Just seal vajutatakse kõige valusamaid käivitusnuppe.

Ilmneb kogu pagas, mida endas kanname. Uskumused, ootused, hinnangud, nõudmised, pretensioonid, reaktsioonid, harjumused. Lisaks mõtlemise jäikus, tõekspidamised, suhtumine.

Oluline on jääda iseendaks. Lubada endal olla ise. Inimlik, mõistev ja väärikas. Oma soovide ja vajadustega. Panna ennast esimesele kohale. Täita igapäevaselt oma tassi. Et oleks, mida teistele jagada.

Lahendades iseendas ära oma teemad, lahenevad need ka suhetes ja elus üldse. Elu peegeldab väljastpoolt seda, mis on iseenda sees. On hea võimalus, kust õppida ja paremana edasi minna.

Keeruline lapsepõlv, suhted vanemate, laste ja õdede-vendadega. Igaühel on omad teemad. Kui oled valmis sealt oma õppetunnid õppima ja valust lahti laskma, võta palun ühendust.

LÄHEDASE KAOTUS

Lähedase kaotus on alati raske. Ka siis, kui seda on juba mõnda aega oodata olnud. 

Kurbus, hingevalu, süütunne, igatsus. Välja ütlemata jäänud sõnad. Lootus kuulda tuttavaid samme, mida ei tule.

Kes siia jäi, sel pole tegelikult valikut. Ainus võimalus elada, olla õnnelik, on aktsepteerida. On eluring, on sünd ja surm. See on kohal igas päevas, kuus ja aastas. Nii lihtsalt on. 

Lein tahab aega. Õrna toetamist. Emotsioonide lubamist ja tundmist. See tahab mõistmist, kaastunnet ja inimlikkust. Asjade lahtimõtestamist, väljaütlemist ja enda jaoks kohalolemist.

Kui vajad selles kohas oma elus toetust, anna palun teada.

LAPSE KAOTUS

Lapse kaotus on ilmselt üks suuremaid läbielamisi elus üldse.

Tegelemata jätmise korral võib see viia üsna kurbade tulemusteni. Nii endale kui lähedastele.

Ka kõige sügavam valu on koht, kus avaneda. Kohale jääda, vastu võtta ja tunda. Ka kõige hullema valu taga on alati valgus. Isegi, kui meel algul seda tõde vastu ei võta. 

Nii sügava kaotuse puhul ei saagi tööd teha ainult mõistusega. See on töö kehaga. Töö emotsioonidega. Töö oma hingega. Jah, valus. Aga tehtav. Seda valu ei pea terveks eluks kaasa võtma.

Ka varalahkunud lapsed soovivad vanemaile igal hetkel parimat. Seda, et nad elaksid. Et nad armastaksid. Elu ja iseennast.

Kui oled valmis endale seda lubama, siis võta palun ühendust.

HAIGUSED

Teaduslikult on tõestatud, et 85% haigustest on emotsionaalse taustaga. Lahendamata emotsionaalsed traumad salvestuvad meie kehasse. Meie rakumällu. Haigused ilmnevadki just seal.

Läbi rännakumeetodi saab sellistele mälestustele ligi. Need saab lahendada ning lubada oma kehale tervenemist. 

Vahel piisab ühest korrast. Vahel on vaja rohkem tööd teha. Garantiisid pole. Kõik sõltub inimesest endast. Aususest, paindlikkusest, lahendusele orienteeritusest. Tööriistad selleks on olemas.

Andestamine on võti. Andestamine on see, mis lubab uutel, tervetel rakkudel sündida. Südame sügavusest, siiralt, ilma midagi ootamata ja tahtmata.

Kehal on võime iseterveneda. See võime on meis kõigis olemas. Kui oled valmis proovima, siis võta palun ühendust.

SÖÖMISPROBLEEMID

Ülesöömine ja mittesöömine. Oksendamine. Enda toiduga premeerimine või vastupidi – karistamine. Nii keha kui hing on väljakannatamatu piiri peal.

Vahel pole vaja muud, kui öelda välja: “Ma vajan abi.” 

Läbi rännakumeetodi on võimalik saada ligi selle algpõhjustele. On võimalik lubada endal terveneda.  On võimalik valida armastav ning hoidev suhe iseendaga.

See tahab julgust, otsustavust ning pühendumist. See on võimalik. See on tehtav. Võta palun ühendust.

SÕLTUVUSED

Sõltuvusi on erinevaid. Ülesöömine, ületöötamine, suhkur, liigne sportimine, edasilükkamine, laisklemine. Alkoholist, suitsetamisest ja narkootikumidest rääkimata.

Mis lükkab meid seda tegema? Mis on elus nii väljakannatamatu, et end seeläbi tuimestada? 

Või mis meis kõike seda tahab? On siin tegemist iseenda vaba valiku ja sooviga? Või nõuab seda meis miski muu? Keegi muu?

Kui oled otsustanud sellest kohast oma elus välja tulla, siis võta palun ühendust. 

SEKSUAALSUS

Seks. Juba selle sõna kuulmine tekitab inimestes tihti ebamugavust. Häbi.

Miks? Sest aegade jooksul on sellest tehtud tabu. Midagi räpast, rõvedat, vastikut. Kui, siis pimedas, salaja, teki all.

Ometi on see loomuliku inimeseks olemise üks osa. Sünd saab alguse seksist. Põlastades seksi, seksuaalsust, põlastame iseennast. Sünni tulemust. Uut inimolendit.

Juhtub, et neil teemadel on elus midagi viltu läinud. On tekkinud valed arusaamad, mittemõistmised. On toimunud alandamine või väärkohtlemine. 

Kui tunned, et oled valmis oma teemadesse vaatama, võta palun ühendust. Või kui tead, kes sel teemal abi vajab, anna talle teada. Neid teemasid ei pea lõputult kaasas kandma.

ENESEOTSIMINE

Kõik on justkui hästi. Aga midagi tundub siiski puudu olevat. On mingi arusaamatu rahulolematus.

Kes ma üldse olen? Mida ma siin üldse teen? 

On loetud hulgaliselt enesearenguteemalist kirjandust. Käidud erinevatel kursustel. Tehtud erinevaid meditatsioone ja praktikaid. Siiski ei ole sellest kõigest rahuldustunnet.

Kui on soovi ja tahtmist süveneda iseenda hinge sügavustesse, võta palun ühendust. Uurime koos.

DEPRESSIOON

Depressioonis elavate inimeste arv aina kasvab. Seda esineb valimatult erinevates inimgruppides. Erinevates maades, erinevates vanustes, erinevates sugudes. Tagajärjed on rasked. Nii inimese enda kui ka lähedaste jaoks. 

Depressioonirõngasse vajumise põhjused on erinevad. Mida sügavamale, seda rohkem lülitub kõik inimeses välja.

Auku kukkumine algab vaikselt. Seepärast on oluline õigel ajal abi küsida. Või lähedast märgata. Mida varem probleemi tähele panna, seda kergem on sealt läbi minna.

Minu kogemus on, et välditakse oma ebamugavaid tundeid. Peas räägitakse endale aina mingit lugu.  Lõputult. Analüüsides aina uuesti. Lisaks veel uskumused, reeglid, vanded, väärtused, hinnangud, ootused, süüdistamised. Sellest tervenemine nõuab mitmetahulist tööd. Tahet eelkõige ja inimlikku toetust. 

Sellest saab välja tulla. Olen sellest ise välja roninud. Olen näinud paljusid, kes on teinud sedasama. Kui tunned, et oled valmis proovima, oled südamest oodatud. Kirjuta või helista palun.

HIRMUD

Hirmu tunneme me kõik. Osad hirmud on meile teada ja tuntud. Märkame neid kohe, kui miski need esile kutsub. Teised hirmud asuvad väga-väga sügaval. On tegemist, et neile ligi saada, neid tunnistada ja tunda. Vahel tunduvad need hullemad, kui surm. 

Tegelikult on hirm energeetika. Lubades endal seda tunda, liigub ta lihtsalt kehast läbi. Jäämata kinni ja põhjustamata ebamugavusi.

Kui hirm on adekvaatne, siis on ta juhendajaks, õpetajaks. Näiteks võib ta öelda: “Põgene ja päästa ennast.” Oluline, et minevikukogemuste sabad ei ilmutaks ennast tänastes olukordades. Et ei  toimuks mineviku pidevat uuesti läbielamist.

Läbi rännakumeetodi saab ligi vanade hirmude algpõhjustele. 

Töötades ümber sündmuse, kust hirm alguse sai, laheneb reeglina ka tänane tunne kas päriselt või leebemaks.

Kõikidest hirmudest ei ole võimalik vabaneda. Inimesena me tunneme tundeid kogu aeg. Oluline on neist teadlik olemine ja eluterve läbi minemine.  See on oskus, tööriist, mida saab kasutada igas olukorras.

Kui oled valmis turvalises keskkonnas oma hirmudega silmitsi seisma ja neile otsa vaatama,  võta palun ühendust.

© by Malle Jürilo 2023