OLEN MALLE JÜRILO

Alates 2016. aasta veebruarist akrediteeritud rännakupraktik.

Mida akrediteeritud tähendab? – Alustuseks osalesin seitsmes õpingumoodulis. Osad neist olid Eestis, osad rahvusvahelised. Juhendajateks Brandon Bays, Kevin Billett ja teisted. Õppetöö jooksul pidin esitama 50 juhtumianalüüsi. Reaalselt tegind neid vähemalt topelt. Veebruaris 2016 sain tunnistuse, et olen inimestega töötamiseks valmis.

Aitan läbi rännakumeetodi neil, kes soovivad oma elu muuta, leida enda pärismina, rõõmu ja sisemist rahu, armastust iseenda ja elu vastu, luua paremat tervist ning tervemaid suhteid.

KUIDAS MINA JÕUDSIN RÄNNAKUNI?

Oli aasta 2014. Mu elus olid ülimalt keerukad ajad. Kui tundus, et enam hullemaks minna ei saa, läks veelgi. Mängisin oma osa nii hästi, et tegelikust olukorrast ei aimanud keegi. Ühel hetkel olin nii sügavasse auku vajunud, et välja ronida enam ei osanud. Ei jaksanud ega tahtnud ka. Aga Elul olid minuga teised plaanid. Päeva lõpuks leidsin end arvutist, otsimas viise, kuidas edasi minna. Emotsionaalselt tervena. Elusana. Nii leidsin rännaku.

Rännaku seminar oli juba üsna varsti. Eelnevalt jõudsin veel neelata kolm selleteemalist eestikeelset raamatut. Need puudutasid mind sügavalt.

Kolm pikka päeva intensiivseminaril muutsid mu elu. 

Need kogemused iseendast ning end ümbritsevast olid murrangulised. Elul tundus jälle olevat maitse. Ja lõhn. Tõmbasin end kõige täiega mudast välja. Otsus sel teel edasi liikuda oli iseenesestmõistetav.

Aastate jooksul olen tegelenud erinevate enda teemadega – ärevushäire, depressioon, lein, vaimne ja füüsiline vägivald, koolikiusamine. Minu lemmikvale, mida jutustasin, oli, et mind ei armastata. See on olnud teekond. Raske, valus ja samal ajal ilus. Leidmaks eelkõige armastus iseenda vastu. Leidmaks enesekindlus ja julgus rääkida. Julgus olla see, kes ma olen.

Ma ei vahetaks ühtegi oma elukogemust millegi muu vastu välja. Ka neid, mis olid kõige raskemad.

Sest just tänu neile olen täna see, kes ma olen.

Tänu sellele, et olen need enda jaoks läbi töötanud, näen neis täna tohutut väärtust.

Kingitust Elult endalt.

MINU TAIPAMISED

Armastus liigub seestpoolt väljapoole. See tähendab, et esmalt tuleb armastada iseennast.  Teistele ei saa pakkuda seda, mida endas ei ole.

Oma kehaga tuleb olla sõber. Austada ja armastada teda. Hoida teda puhta ja tervena. Keha on hinge kodu. Need kaks on pidevas koostoimes.

Tunded, sõnad ja läbielamised ei ole mina. Need on miski, mis tuleb ja läheb. Kogemus päris iseendast on püsiv.

Mina ei ole minu keha. Enda tunnetamine oma füüsilise kehana võib tekitada palju valu. Kehaga võib juhtuda erinevaid asju. Keha on kest, väline vorm. Seda täidan mina.

Tunnete tundmine ja väljanäitamine on lubatud. Elutervel, keskkonda hoidval moel. Seepärast on oluline õppida iseennast reguleerima.

Ma loon oma elu ise. Läbi oma mõtete, sõnade ja tegude. Läbi oma hinnangute, uskumuste, reaktsioonide ja harjumuste. Ma vastutan ise kõige eest, mis mu elus on. Muuta saan asju ainult läbi iseenda.

Minu valik on elada maskideta, ehedana. Tuleb leppida, et ma kõigile ei meeldi. Ei peagi meeldima.

Elu on Kingitus. Seda tuleb nautida. Teha seda, mis meeldib. Veeta aega inimestega, kes on olulised. Kes julgevad olla ausad, lubades nii mõlemal kasvada.

BIOSENSOORNE PSÜHHOLOOGIA

Aastatel  2021-2024 osalesin Biosensoorse Psühholoogia Instituudis läbi viidavas spetsialistide ettevalmistussüsteemis.

Mida ise olen õppinud, omandanud, seda annan edasi. Praktiseerin igapäevaselt. Kasutan kõike seda oma igapäevases reaalses elus.

Olen läbinud kaks kuuajalist intensiivset baaskursust. 

Samuti pooleaastased kursused:

“Aktuaalsed ja müstilised meetodid tervendamises.”

“Enesetervendamise ja eneseregulatsiooni biosensoorsed meetodid. Psühhoenergeetiline kaitse.”  

“Vaimsus. Vaimsed praktikad.”

“Vaimsus. Edasijõudnute tase.” 

Lisaks 3-osalise kursuse “Vaimsus”. 

5-kuulise kursuse “Suguvõsa mõjud.” 

Mitme pika kursuse jooksul olen olnud praktiseeriva väikegrupi vastutav, viies läbi harjutamisi. Samuti olen läbi viinud grupi juhendamisi oma praksises.

TAUSTAST

Eelkõige olen nelja lapse ema. Mu lapsed on mu suurimad õpetajad. Valusaimatele nuppudele vajutajad. Läbi nende olen kokku puutunud noorte keerukate teemadega. Seal näen kohta, kus ulatada abikäsi. Kus jagada seda, kuidas on võimalik elutervelt, ennast hoidvalt edasi minna. Ise oleksin seda hädasti vajanud, kui noorem olin.

Kaks korda olen õppinud Tallinna Majanduskoolis ja lõpetanud ka Tallinna Tehnikaülikooli. Juhiabi ja raamatupidamise eraialal.

Viimane lepinguline amet oli Koduextra pearaamatupidajana. Sellega lõpetasin 2007. aastal. Sellest ajast alates olen iseenda tööandja.

2008. aastal alustasin EKA meistri Rolf Pacheli juures kullasepatöö õppimist. Teen hõbedast ja kullast käsitööehteid. Algusest lõpuni oma kätega. Minu loodud on Eesti esimene laste ehete kollektsioon.

30. aprillil 2024 on mulle väljastatud diplom kogemusnõustaja koolituse läbimise kohta.

Alates jaanuarist 2024. õpin Dorothe Trassi läbiviidaval kaheaastasel õppel trauma kehatööd.

Täiendan end jooksvalt vaimsetel teemadel, samuti käin treeneriks erinevatel rännaku seminaridel. Et hoida ruumi ja olla abiks.

Minu suur kirg on söögitegemine. See on mind viinud päris ootamatute ettevõtmisteni. 2018. aasta kevadel toitlustasin Journey Intensive meeskonda, eesotsas Brandon Baysiga. Aga ka Viirelaiu Metsalise retriiti, kus suid oli juba mitukümmend. Tulenevalt iseenda tervisest on mulle tuttavad teemad: gluteenita, suhkruta, vegan toidud. Küpsetan viimased 25 aastat järjepidevalt leiba. Kasvatan suvised aiasaadused ise.

Olen täiendanud ennast ajurveda tarkustega. Samuti õppinud toitumisnõustajaks Annely Sootsi juures. Need on teemad, millega saan oma töös veel abiks olla.

Hunt Kriimsilmana, nelja lapse emana, olen tänaseks loonud endale elu, mis on põnev ja nauditav, täis rõõmu, kirge ning armastust kõikide võimaluste kõrval.

MEEDIA

© by Malle Jürilo 2023