Minu nimi on Malle Jürilo ning ma olen akrediteeritud rännakupraktik. Mida see akrediteeritud siinkohal tähendab? – Seda, et peale seitsmest moodulist koosnevat õpinguteseeriat koos Brandon Baysi, Kevin Billetti ja teistega, tuleb teha veel 50 juhtumianalüüsi, mille läbivaatamisel väljastatakse tunnistus tõendamaks, et praktik on inimestega töötamiseks valmis.

Aitan läbi rännakumeetodi neil, kes soovivad oma elu muuta, leida enda pärismina, rõõmu ja sisemist rahu, armastust iseenda ja elu vastu, luua paremat tervist ning tervemaid suhteid.

Kuidas mina jõudsin rännakuni?

Oli aasta 2014, kui elu oli mind juba pikemat aega pööraselt uperpallitanud. Muidugi, kohustused hoidsid toimimas ja pere oli toeks, aga ikkagi olin omadega nii sügavasse auku vajunud, et välja enam ronida ei osanud ega jaksanud. Selleks hetkeks enam ei tahtnud ka. Õnneks oli mu kaitseingel sel päeval töökohustusi täitmas ning lõpuks leidsin end arvutist, otsimas viise, kuidas edasi minna. Emotsionaalselt tervena. Nii leidsin rännaku.

Rännaku seminar oli juba üsna varsti, enne seda jõudsin veel neelata kolm selleteemalist eestikeelset raamatut. Need puudutasid mind sügavalt.

Kolm pikka päeva intensiivseminaril muutsid mu elu. Need kogemused iseendast ning end ümbritsevast olid nii murrangulised, et elul tundus nüüd olevat maitse. Ja lõhn. Tõmbasin end kõige täiega mudast välja ning otsus sel teel edasi liikuda oli iseenesestmõistetav. Ilus kokkuvõte sellest tuli 2016. aasta alguses, kui sain rännakupraktiku akrediteeringu.

Aastate jooksul olen läbi närinud teemadest, millega paljudel tuleb rinda pista – väärtusetus, mittearmastatus, lein, vaimne ja füüsiline vägivald, koolikiusamine. Minu lemmikvale, mida iseendale rääkisin, oli, et mind ei armastata. Eks see oli teekonnaks, et leida eelkõige armastus iseenda vastu. Et leida enesekindlus, julgus rääkida, julgus olla see, kes ma olen.


Minu taipamised

Armastus liigub seestpoolt väljapoole, see tähendab, et kõigepealt tuleb armastada iseennast. See ei ole vaid rida sõnu, vaid sisemine kogemine, et see nii on.

Oma kehaga tuleb olla sõber. Olen sellega väga pikki aastaid vaenujalal olnud ja iseendale seeläbi kahju teinud. Minu keha on mu hinge kodu, austan ja armastan seda. Hoian teda puhta ja tervena parimal võimalikul moel.

Tunded, sõnad ja läbielamised ei ole mina. Kui kogen “halbu” või “mittesobivaid” tundeid, siis mina ei ole halb, see on lihtsalt tunne, mis minus esile tuleb. Samuti, kui keegi ütleb minu kohta halvasti, siis see on öeldud sõna, mitte mina selle sõna tähenduses. Sõna võib esile kutsuda tunde ja see tuleb lihtsalt ära tunda, mitte selle eest põgeneda.

Mina ei ole minu keha. Enda tunnetamine oma  füüsilise kehana võib tekitada palju valu, sest kehaga võib juhtuda igasugu asju.

Tunnete tundmine ja väljanäitamine on lubatud. Minu tunded on minu isiklik asi. Pikemas perspektiivis on minu asi ära õppida see, kuidas tunnetega elutervelt ja jätkusuutlikult hakkama saada. Ei ole lubatud ja lubamatud tundeid, häid ega halbu. On lihtsalt tunded, energeetika, mis liigub läbi meie kehade ja nii lihtne see ongi. Tuleb neil lihtsalt lubada olla ja ära minna, siis ei jää midagi kinni ega painama. 

Ma loon oma elu ise. Läbi iseendaks olemise, läbi oma sõnade ja tegude. Ma vastutan ise selle eest, mis mul on või siis ei ole. Kui midagi ei meeldi, tuleb peegel võtta, endale otsa vaadata ja asju teistmoodi teha. Minu jaoks on sealjuures olulised ausus, austus iseenda ja teiste vastu ning armastus.

Minu valik on elada maskideta, elada sellena, kes ma olen. Kratsisin seda teemat isuga pinna alt nähtavale aastaid tagasi. Küsides luba olla, nagu olen, oma lähedastelt, ei olnud see neile sugugi lihtne. Eks inimesed ongi meiega mingil moel harjunud ja kui hakkame olulisi muutusi esile tooma, tekitab see neis segadust.

Elu on Kingitus. Kõige paremas, suuremas ja ilusamas mõttes. Seda tuleb nautida. Igal võimalikul viisil. Teha seda, mis meeldib, veeta oma aega inimestega, kes on kallid. Inimestega, kellega saab mõtteid vahetada ning kes ei tõmba sind alla, vaid on ausad ja toetavad.

Kui tunned end olevat puudutatud nendest või teistest seotud teemadest, soovid kogeda iseendaga olemise põnevust, siis oled teretulnud. Või kui tead kedagi, keda see võiks aidata, saada talle palun minu kodulehe aadress või jaga iseenda otsest kogemust.

 

Biosensoorne psühholoogia

Alates 2021.aastast osalen St.Peterburi Biosensoorse Psühholoogia instituudi Eestis läbi viidavas spetsialistide ettevalmistussüsteemis, Müstika sektsioonis.

Olen läbinud kaks kuuajalist intensiivset baaskursust. Samuti pooleaastased kursused “Aktuaalsed ja müstilised meetodid tervendamises”, “Enesetervendamise ja eneseregulatsiooni biosensoorsed meetodid. Psühhoenergeetiline kaitse”  ja 3-osalise kursuse “Vaimsus”.

Mõlema pika kursuse jooksul olin praktiseeriva väikegrupi vastutav, viies läbi harjutamisi.
Hetkel osalen 6-kuulisel kursusel “Vaimsus. Vaimsed praktikad.” Jätkan väikegrupi harjutamiste eest vastutamist.

 

Taustast

Olen kaks korda õppinud Tallinna Majanduskoolis ja lõpetanud ka TTÜ. Töömesilasena alustasin juhiabina ning edasi liikusin vaikselt raamatupidamisele, mis oli ka mu eriala. Viimane “päris” töökoht oli Koduextra pearaamatupidajana, millega lõpetasin 2007.a alguses. Peale seda alustasin juba ise ettevõtjana.

Hing ihkas ikka midagi muud ja nii asusin 2008. aastal kullassepatöö õpipoisiks. Sellest alates teen väärismetallist käsitööehteid, mida võib vaadata Malle Jürilo Jewellery nime alt FB-s, minu loodud on Eesti esimene laste ehete kollektsioon.

Rännakupraktiku akrediteering 2016.a lubas mul sisse seada oma praksise, kus tänaseks olen aidanud sadu erinevate probleemidega inimesi.

Täiendan end jooksvalt vaimsetel teemadel, samuti käin treeneriks erinevatel rännaku seminaridel, kus olen toeks hellitavalt öeldes newbidele, kes rännakut proovima on tulnud. Et see oleks turvaline, hoitud ja tulemuslik.

 

Aja jooksul on eelnevale lisandunud veel söögitegemise teema, mis on olnud üks minu kirgedest läbi elu. Eriti panevad täna näpud sügelema sellised sõnad nagu – gluteenita, suhkruta, vegan. Suuremad tööd minu jaoks selles vallas on olnud kindlasti Journey Intensive meeskonna toitlustamine 2018. aasta kevadel eesotsas Brandon Baysiga. Aga ka Viirelaiu Metsalise retriit sama aasta juulis mitmekümne suuga.

Olen täiendanud ennast ajurveda tarkustega ning õppinud toitumisnõustajaks Annely Sootsi juures. Need on teemad, mis puudutavad tööd nii rännakuteraapia praktikuna kui ka toiduvalmistamist.

Hunt Kriimsilmana, nelja lapse emana, olen tänaseks loonud endale elu, mis on põnev ja nauditav, täis rõõmu, kirge ning armastust kõikide väljakutsete kõrval.

Meedia

Õhtuleht, 11.04.2018
https://tervist24.ohtuleht.ee/870534/terapeut-elus-on-uks-olulisemaid-asju-end-tunnete-eest-mitte-peita

Alkeemia – lasterännak
https://alkeemia.delfi.ee/tervis/alternatiivravi/lasterannak-vabastab-laste-sarava-potentsiaali?id=72462477

Depressioonist
https://www.rannak.ee/post/harvesting-locally

Tervis Pluss september 2017 “Kutse tervistavale rännakule” Kirjutaja Getter sulest.

 

© by Malle Jürilo 2023