MIS ON RÄNNAK?

Rännak on tõhus ja lihtne teraapiavorm. Selle abil saab ära lahendada erinevaid murettekitavaid teemasid inimese elus – füüsilisi, emotsionaalseid ja mentaalseid. Rännakus ei tegeleta mõistuses asjade väljamõtlemisega. Töö toimub kehatasandil, rakutasandil. Sealt tulenevalt saavad asjad päriselt muutuda.

Inimene sünnib siia maailma puhta lehena. Hakkab aga aja jooksul endale väiksemaid ja suuremaid kaitsekihte peale ehitama. Et mitte saada haiget, et mitte tunda ennast halvasti. Põhjuseid on erinevaid. Neid on palju. Vahel kasvavad müürid nii kõrgeks, et kontakt nii enda kui maailmaga kaob.

Keerukates olukordades toimuvad tihti emotsionaalsed plahvatused. Võetakse vastu uskumusi, antakse vandeid. Solvutakse, sajatatakse, öeldakse väekaid sõnu. Kõik see jääb puudutama nii ütlejat kui vastuvõtjat. Kõik see jääb mõjutama meie igapäevast elu, käitumist, mõtlemist.

Läbi rännakumeetodi on võimalik sellistele mälestustele ligi pääseda. On võimalik ebaterve ja ennast kahjustav välja puhastada ja elutervega asendada.

Teaduslikult on tõestatud, et enamus meie probleeme on põhjustatud emotsioonidest. Enamus – see on lausa 85%.

Samuti, et kogedes tugevat tunnet ja seda samal ajal alla surudes, toimuvad kehas teatud biokeemilised protessid. Sel ajal keha rakkude retseptorid blokeeruvad. Normaalsed rakud ja blokeerunud rakud kaotavad võime teineteisega vabalt suhelda. Aja jooksul tekivad sellistesse kohtadesse haiguslikud seisundid.

Rännakumeetod on tõhus, sest paljastatakse ja lahendatakse teema juurpõhjus kehatasandil.

KUS JA KUIDAS?

Rännakud toimuvad Meriväljal, Viimsi tee 40.

Kohale saab bussiga nr 1. Merivälja peatusest teraapiatuppa jõuab mõne minutiga.

Kui Sul ei ole võimalik kohapeale tulla, anna palun sellest teada. Leiame Sulle sobiva lahenduse. 

Kui teemaks on kaugus, siis Rännakut saab väga edukalt teha ka üle Skype või läbi Zoomi.

Rännaku ajaks istud mugavalt tugitooli, sulged silmad ja lõdvestud. Edasi toimub juhendatud sisevaatlus. Selle käigus oled kogu aeg endas kohal, teadvel.

Oluline on enda jaoks määrata eesmärk, palve või taotlus. Et liiguksid soovitud suunas. 

Vali enda jaoks kindlasti praktik, kelle suhtes on usaldus. Et tunneksid ennast hoitult, julgeksid rääkida. Ükskõik, mis teemad esile kerkivad. 

Kui ei saa täpselt aru, kas on õige inimene? Märka, mis tunne keha sees tekib. Kui kehas on hea ja rahulik – on teine Sinu jaoks sobiv. Kui tekib ärevus, kokkutõmbumine – otsi keegi teine. Küsimus pole heas ega halvas. Lihtsalt selles, kas on omavaheline sobivus.

KELLELE RÄNNAK SOBIB?

Rännak sobib kõigile. Lastele alates 5-6. eluaastast. Noorematele saab rännakut teha läbi vanema. Ülemist vanusepiirangut ei ole. Oluline on inimese soov oma murekoht ära lahendada.

Rännakut saab enamasti teha ka haiglavoodis olijale. Inimesele kes on raskes seisus ja ei suhtle ise (kooma).  

KUI PALJU AEGA SELLEKS KULUB?

Ajaliselt arvesta 2-3 tunniga. Nii, et pärast ei pea kuskile kiirustama. Et on aega lihtsalt olla. Lasta kõigel oma kohale loksuda, settida.

Lapse rännakule tulles arvestada kuni 2 tunniga. Kõigepealt räägime, jagame. Siis rändame. Vanem võib käia sel ajal omi asju ajamas. Aga võib ka kõrvaltoas teed juua ja lugeda.

PEALE RÄNNAKUT?

Võib veel üles kerkida mälestusi, emotsioone. Oluline on kõige jaoks kohal olla. Lubada. Vastu võtta. Tööriistad nendega tegelemiseks saad siit kaasa.

Hea on süüa kergelt, vältida liha toidus. Et keha saaks tegeleda pooleliolevate protsessidega. Viia need lõpuni. Hästi mõjuvad igasugused veelised protseduurid: dušš, vann, saun, ujumine. Samuti looduses olemine. Kui võimalik, siis pigem olla üksi. Vältida suuremasse inimeste hulka minemist.

HINNAD

* Ühekordne rännakuprotsess 170,-

* 3 korda kahe kuu jooksul 450,- (tasumine: 1. kord 170,-;  2. kord 170,-;  3. kord 110,-)

* Lapse rännak (kuni 12.a) 120,- 

* Noore kohtumine, rännak või traumatöö (13-20.a) 140,- 

* Keha traumadest vabastamine, coaching (läbipõlemine, depressioon, jmt). Kolme kuu jooksul 8 korda. Kohtumise aeg 2-2,5h. Paketi tasu 2000,-

* Kogemusnõustamine 1h 75,-

* Kogemusnõustamine 1,5h 100,-

* Kogemusnõustamise 1,5 h, 6x pakett. Viis korda on tasu 100,-. Kuues kord on tasuta.

Kui tahad rännata, soovid kogemusnõustamist või praktikatega tegeleda, võta palun ühendust. Kirjuta malle@hingerahu.ee või helista 5200906.

Kui tead kedagi, keda see aidata võiks, jaga palun temaga seda infot.

TAGASISIDED

JAH, SOOVIN TULLA RÄNNAKULE!

LUGEMIST

Raamatud, millega ennast muutumise teel toetada:

Anatoli Nekrassovi sulest “Elavad mõtted”, “Mees ja naine”, “Emaarmastus”, “Lätted”, “Tugev naine”

Neale Donald Walsch “Jutuajamised Jumalaga” 1-3. osa

Brandon Bays (Kevin Billett) “Rännak”, “Vabadus on”, “Laste rännak”, “Teadlikkus uus vääring”

Clarissa Pinkola Estes “Naised, kes jooksevad huntidega”

Debbie Shapiro “Sinu keha räägib sinuga”

 

© by Malle Jürilo 2023