Rännakust
Mis on rännak?
Rännak on teraapiavorm. See on tõhus ja lihtne meetod tervendamaks ja lahendamaks erinevaid murettekitavaid teemasid inimese elus – füüsilisi, emotsionaalseid ja mentaalseid.
Me sünnime siia maailma puhta lehena. Ning hakkame aja jooksul endale väiksemaid ja suuremaid kaitsekihte peale ehitama. Et mitte saada haiget, kui keegi halvasti ütleb, et mitte tunda ennast nii halvasti, kui on tunne, et meid ei armastata. Põhjuseid on erinevaid ja neid on palju. Keda just mis puudutab… Mõned meist ehitavad endale nii suured müürid ümber, et kaovad päris ära – mul pole mingeid tundeid, millest sa räägid! – kõlab ainult. Loomulikult on igaühel õigus valida. Ja nii ongi.
Samuti juhtub, et oleme lapsena mingis raskes olukorras andnud endale vande millegi kohta, mis on juba ammugi unustatud, kuid mis mõjutab läbi alateadvuse meie igapäevast elu. Sama lugu on uskumustega. Ja meil ei ole ainult meie enda uskumused tulenevalt meie endi kogemustest! Lisaks on veel vanemate ja sugulaste uskumused, aga ka ühiskonna uskumused, mille oleme omaks võtnud! Ning laseme pahaaimamatult end neist mõjutada. Läbi rännaku on võimalik neile ligi saada, need endast välja puhastada ning uute ja elutervetega asendada.
Teaduslikult on juba mõnda aega tagasi tõestatud, et enamus meie probleeme on põhjustatud emotsioonidest (lausa 85%). Samuti, et kogedes tugevat tunnet ja seda samal ajal alla surudes, toimuvad kehas teatud biokeemilised protessid, kus keha rakkude retseptorid blokeeruvad. Normaalsed rakud ja blokeerunud rakud kaotavad aga võime teineteisega vabalt suhelda ning aja jooksul tekivad sellistesse kohtadesse haiguslikud seisundid.
Mis teeb rännakumeetodi nii tõhusaks, ongi just see, et paljastatakse ja lahendatakse teema juurpõhjus kehatasandil nii, et tervenemine saab aset leida.
Rännakumeetodi looja Brandon Bays avastas selle viisi läbi iseenda kogemuse, kui tal 1992. aastal oli kõhus jalgpallisuurune kasvaja. Tänu sügavale tööle iseendaga tervenes ta kuue ja poole nädalaga täielikult. Sellest saigi rännakumeetod (The Journey®) alguse. See tervenemise lugu ning väljatöötatud meetodi lihtsus on inspireerinud tuhandeid inimesi üle maailma. Seda kasutatakse nii koolides, lasteaedades, lastekodudes, haiglates, valitsusasutustes kui ka erinevates muudes kohtades. Rännakumeetod on aastate jooksul jõudnud 49 riiki. Raamatuid, mis tõlgitud erinevatesse keeltesse, on müüdud üle kahe miljoni.
“Kui õpid, mida haigus on tulnud sulle õpetama ja lõpuks lased minna emotsionaalsetel teemadel, mis on salvestunud sinu rakkudesse, siis ja ainult siis saab päris tervenemine alata kõikidel tasanditel – emotsionaalsel, vaimsel ja füüsilisel.” Brandon Bays
Kus ja kuidas?

Tavapäraselt teen rännakuid Meriväljal, Viimsi tee 40. Bussi nr 1 peatus asub vaid mõne minuti jalutuskäigu kaugusel mugavast teraapiatoast.
Kui põhjusel või teisel ei ole võimalik tulla, saab ka teisiti kokku leppida. Selleks tuleks oma soovist märku anda.
Kui teemaks on kaugus, siis Rännakut saab väga edukalt teha ka üle Skype.
Rännakut viiakse läbi kinniste silmadega, istudes mugavasti tugitoolis ning lubades samal ajal kehal lõdvestuda. Kui tervise tõttu istuda ei saa, siis lähtume loomulikult inimese vajadustest.
Rännakupraktik juhendab rändajat läbi protsessi, kasutades erinevaid töövahendeid, et teema saaks võimalikult sügavalt ja tõhusalt lahendatud. Tegemist ei ole kindlasti hüpnoosi ega millegi sarnasega, inimene on täiesti kohal ja kontaktis iseendaga.
Rännakule on hea tulla avatud meelega, julgusega olla kohal selles, mis ennast näidata tahab ning aususega, et asjad ära lahendada. See ei ole alati meeldiv ega lihtne, aga soov iseennast supist välja aidata toob enamasti ka edu.
Oluline on ka usaldus praktiku vastu. Et saaksid välja öelda kõik need asjad, mis on tarvis välja öelda. Ka siis, kui on häbi või paha… rännakupraktik ei ole hindaja, kritiseerija või hukkamõistja. Vastupidi – oluline on see, et saaksid võimalikult suure osa sind takistavast või häirivast teemast endast välja puhastada. Mis on rännaku jooksul räägitud, see jääb meie kahe vahele. Ja nii on.
Rännakupraktikut valides tunneta, kas ta on inimene, kellega ennast mugavalt tunned, kas sinus tekib usaldus, et võiksid avaneda. Pane eelkõige tähele, kuidas keha reageerib, kas keha tunneb ennast hästi.
Kellele rännak sobib?
Põhimõtteliselt sobib rännak kõigile. Täiskasvanutele ja lastele (alates umbes 5-6 aastasest, oleneb lapsest). Oluline on rändama mineja vaba tahe ja soov seda teha.
Laste rännakud on kiiremad ja lühemad, sest lapsed on veel väga avatud. Need on mängulisemad ja lõbusamad, laste jaoks sobivad.
Rännakuid saab enamasti teha ka haiglavoodis olijatele, kes on raskes seisus ja ei suhtle ise (kooma). Sellisel puhul tuleks lähedase inimesega kokku leppida soov ning kohapeal olles saab praktik tunnetada, kas seanss on inimese jaoks vastuvõetav ja sobiv või mitte.
Kui palju aega selleks kulub?
Rännakuteraapia puhul ei saa anda garantiisid, et kindlasti tervened. Sest tervenemine ei sõltu mitte praktikust, vaid inimese enda aususest, teemadesse mineku sügavusest ja soovist oma asjad ära teha. Oma asju saab lahendada ainult igaüks ise.
Rändama tulles on mõistlik arvestada 2-3 tunniga, selle ajaga saame teha sissejuhatava vestluse, rännakuprotsessi ning on aega ka rahulikult uuesti protsessist välja tulla, veidi vestelda.
Peale rännakut?
Peale rännakut on mõistlik võtta endale aega. Et kõik saaks rahulikult settida ja et ei peaks kuskile kiirustama. Üles võib tulla veel mingeid teemasid ja emotsioone, see kõik on normaalne. Oluline on kõige jaoks kohal olla ja mitte midagi alla suruda.
Peale rännakut on väga hea toetada keha värskes õhus olemisega, sooja vanni või dušiga, kerge söögiga. Hea on mitte planeerida samaks päevaks suuremaid üritust või pidu, kuna oled ise peale protsessi väga avatud, see ei pruuti Sulle hästi mõjuda.
Hinnad
* Ühekordne rännakuprotsess 150,-
* 3 korda kahe kuu jooksul 400,- (tasumine: 1. kord 150,-; 2. kord 150,-; 3. kord 100,-)
* Lapse rännak (kuni 12.a) rännak 80,-
* Noore rännak (13-18.a) rännak 120,- . Alates kolmandast korrast 100,-
Tee endale kingitus, õpi tundma iseennast, oma päris puhast olemust, lahenda ära oma minevikutondid ning ela täiega. Parimas mõttes. Kui tunned, et rännakumeetod on see, mida proovida, vali endale sobiv seanss/pakett ja võta palun ühendust – kirjuta malle@hingetee.eu või helista 5200906.
Või kui tead kedagi, keda see aidata võiks, anna talle sellest palun teada.
Jah, soovin tulla rännakule!
Lugemist
Raamatud, millega ennast muutumise teel toetada:
Anatoli Nekrassovi sulest “Elavad mõtted”, “Mees ja naine”, “Emaarmastus”, “Lätted”, “Tugev naine”
Neale Donald Walsch “Jutuajamised Jumalaga” 1-3. osa
Brandon Bays (Kevin Billett) “Rännak”, “Vabadus on”, “Laste rännak”, “Teadlikkus uus vääring”
Clarissa Pinkola Estes “Naised, kes jooksevad huntidega”
Debbie Shapiro “Sinu keha räägib sinuga”
© by Malle Jürilo 2023